BAPTISTKIRKEN I DANMARK & DET DANSKE MISSONSFORBUND

  • PROGRAM - Voksenstævne

 

Søndag

 

13:30 - 17:00

Ankomst

17:00 - 18:15

Fællesspisning

19:00 - 19:30

Fælles opstartsmøde for alle spor

19:30 - 21:00

Gunni Bjørsted

22:00

Koncert med  Light Up Lion

 

 

Mandag

 

08:00-08:50 

Body and Soul Lindenborg

08:30-09:00

Morgenbøn

09:30-09:50

Go’ morgen Gud

10:00-11:00

Alisha McIntyre

11:15-12:15

”Skriften alene” Allan Ibsen

13:30 - 15:00

• Fitness

• Healing Rooms

• ”Tro i børnehøjde” Viggo Klausen

• International Mission, BaptistKirken

• Café broen: ”Livet bliver nyt - vi synger” Holger Lissner

• ”At gå nye veje”. Ruth Cilwik Andersen

15:30 - 17:00

• Spændingsfeltet: ”Israel og kirken”. Poul Kirk og Uffe Gjerding

• Når livet gør ondt! ”Når det uønskede rammer os” Karen Margrethe Kirk

19:30 - 21:30

Helle Samuelsen

 

 

Tirsdag

 

08:00-08:50

Body and Soul Lindenborg

08:30-09:00

Morgenbøn

09:30-09:50

Go’ morgen Gud

10:00-11:00

• Tomas Sjödin
•”Nåden alene” 

11:15-12:15

”Nåden alene”

Tomas Sjödin

13:30 - 15:00

• Fitness

• Healing Rooms

• ”Tro i børnehøjde” Viggo Klausen

• BaptistKirkens KvindeNetværk, forretningsmøde

• ”MAF - de flyvende missionærer” Charlotte og Kenneth Vittrup Pedersen

16:00

Kathrine Lilleør

15:30 - 17:00

Når livet gør ondt! ”Når det uønskede rammer os” Karen Margrethe Kirk

19:30 - 21:30

Thomas Sjödin

22:00

Præstesamling

 

Onsdag

 

08:00-08:50

Body and Soul Lindenborg

08:30-09:00

Morgenbøn

09:30-09:50

Go’ morgen Gud

10:00-11:00

Teun van der Leer

11:15-12:15

”Troen alene” Annette Grarup

13:30 - 15:00

• Fitness

• Healing Rooms

• BaptistKirkens landskonference

• ”Mønsterbrydning”

• Missionsforbundets repræsentantskabsmøde

• Café broen: ”Flygtninge – en Guds gave?” Stella Meldgaard

 

15:30 - 17:00

• BaptistKirkens landskonference

• Missionsforbundets repræsentantskabsmøde

• ”Hjemmet spejler sjælen” Kirsten Steno Eisby

19:30 - 21:30

Elon Jepsen. Musik v. Stille Stunder

 

Torsdag

 

08:00-08:50

Body and Soul Lindenborg

08:30-09:00

Morgenbøn

09:30-09:50

Go’ morgen Gud

10:00-11:00

Teun van der Leer

11:15-12:15

”Kristus alene”. Thomas Baldur

13:30 - 15:00

• Fitness

• Healing Rooms

• BaptistKirkens landskonference

• Missionsforbundets Missionsfest

• ”Elsk Danmark”. Peder Morre og  Niels Peter S. Thomassen

15:30 - 17:00

• Spændingfeltet: ”Enhed i mangfoldigheden”  Daniel Nørgaard, Jørgen Mortensen, Elisabeth Lidell

• Missionsforbundets Missionsfest

19:30 - 21:30

Raymond Jensen

22:00

Gospel meditation

 

Fredag

 

08:00-08:50

Body and Soul Lindenborg

08:30-09:00

Morgenbøn

09:30-09:50

Go’ morgen Gud

10:00-11:00

Teun van der Leer

11:15-12:15

”Gud alene ære”. Ruben Andersen Hoel

13:30 - 15:00

• Fitness

• Healing Rooms

• Når livet gør ondt!  ”Tro, stress og depression” Claus Søndergaard

• ”Menighedsplantning” Workshop med Peteris Sprogis

• Efterskolen Lindenborgs repræsentantskabsmøde

• BAM seminar og generalforsamling

• Café broen: ”Sange og salmer med rødder og retning” Leo Hansen, Inge og Ole Bækgaard

15:30 - 17:00

Dåbs- og nadver gudstjeneste for hele stævnet

19:30 - 21:30

Peteris Sprogis

 

Lørdag: Afrejse

Til Toppen